Abdullah Avcı’nın final kabusu sürüyor! Bu sefer de olmadı

Yarı finalde Karagümrük’ü eledikten sonra finalin oynanacağı yer olarak vakit kaybetmeden Olimpiyat Stadı’nı isteyen Trabzonspor’a, Beşiktaş’tan olumlu yanıt gelmiş ve Finali İstanbul’a verilmişti.

Bu stadyumda daha önce çıktığı 5 finalin hepsini kazanan ve 3 kez Süper Kupa, 2 defa da Türkiye Kupası’nı havaya kaldıran Fırtına, dün akşam hayal kırıklığı yaşadı.

Yine Türkiye Kupası’nı kazanamadı

Fanatik’te yer alan e göre, Trabzonspor’un başında daha önce lig şampiyonluğu ve 2 kez Süper Kupa sevinci yaşayan için tek eksik parça Türkiye Kupası’ydı…

Tecrübeli hoca dün gece Beşiktaş’ı mağlup edebilse tarihe geçecek; efsane Ahmet Suat Özyazıcı’nın ardından Türkiye’deki tüm kupaları kazanan 2. hocası olacaktı. Fakat yine olmadı.

Türkiye Kupası’nda Başakşehir’in başındayken 2 kez final heyecanı yaşayan Avcı, 2011’de Beşiktaş’a, 2017’de ise Konyaspor’a penaltılarla kaybetmişti. Abdullah hoca, kötü seriyi Trabzonspor’la da bitiremedi.

Abdullah Avcı oyun olarak da sınıfta kaldı

Onuachu’nun erken golüyle Fırtına 1-0’ı yakalamasına rağmen sonrasında gereğinden fazla arkaya yaslanan, topu rakibe bırakıp oyun üstünlüğünü de kaybeden Abdullah Avcı’nın takımı, ikinci devrede 89’da golü bulmasına rağmen son anlarda yıkıldı.

İstatistiklere bakıldığında da topa sahip olma (53/47), şut (23/13), başarılı pas (351/275) gibi detaylarda da üstün taraf Beşiktaş’tı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir